Search

Sunday, December 15, 2013

Trešā advente: "Dāvanas pēdējā brīdī"

Trešajā adventē - trīs lietas.
1. "It's last-minute shopping only if you plan to die later in the day" - Hal Rubenstein & Jim Mullen. Es mīlu Ziemassvētkus, bet Ziemassvētku vakars ir tikai viena diena. Arī 26.decembrī, un pēc tam janvārī, drīkst apsveikt savus mīļos. Tāpēc nav obligāti jānopērk kaut kas "pēdējā brīdī". Un, ja jāiet ciemos, tad dāvini kaut ko praktisku un garšīgu (paku kafijas, jaukas piparkūkas, fancy cepumiņus vai šokolādi - kaut ko tādu, ko prieks saņemt, bet pats sev parasti nenopērk), vai arī kādu krāšņu, grieztu ziedu.
2. Tici, ka reizēm vislielākās dāvanas ir šīs: laiks, pacietība, kindness, grace, kopā būšana, uzklausīšana, otra cilvēka prieka dalīšana.
"Last-minute" shoping ir arī monētas otra puse: tieši tāpēc, ka Ziemassvētku vakars ir tikai viena diena, vērts atcerēties, ka būs arī citas dienas, katra ar savām vajadzībām, un varbūt neplānotām vajadzībām. Arī rēķini janvārī atnāks. Tāpēc reizēm labākā dāvana, ko varam uzdāvināt sev un tuviniekiem ir mierīga sajūta, ka ir padomāts par rezervēm.
3. Lai dotu citiem, jāuzpilda pašam savs tanks. Katram ir sava recepte, kā par sevi parūpēties, patiesībā recepšu kaudze, ātrās un laikietilpīgākas receptes. Savu tanku var uzplidīt arī no kaut kā atsakoties. Skatīt otro punktu.

Novēlu visiem daudz spēka, mierīgas, labas enerģijas, un lai būtu dziļa, bagāta aka, kur pasmelties spēku, pacietību, mīļumu, atvērtību, un prieku. Siltu trešo adventi!

Paldies, ka ieskatījies Pieliekamajā!

3 comments:

 1. I'm glad you've been writing in Latvian lately :) Even if blogger can't translate certain words.
  You present a great thought, maybe Christmas should be more about everyone's tanks getting filled up; not so much about "gift" giving. Yes!

  ReplyDelete
 2. Skaista doma - katrai adventes svētdienai pa pārdomu saišķim. Trešajai trīs labas lietas. Man patīk analoģija ar savas bākas piepildīšanu - saprotami un aktuāli mūsdienu cilvēkam:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jā, jocīgi, ka par mašīnu mēs saprotam - nu protams, ka jāielej degviela, savādāk taču neies. Bet par sevi bieži domājam, ka varam turpināt arī bez benzīna, ar kaut kādiem izplūdes tvaikiem :) Vai ieliet benzīna vietā dīzeli jo "nav laika" :)

   Delete