Search

Thursday, January 18, 2018

Saldētu zaļo zirnīšu zupa

Ļoti vienkārša, ātra un garšīga krēmzupa no saldētiem zaļajiem zirnīšiem. Pasautē un buljonā pavāra sīpolu un ķiploku, pieber zirnīšus un sablenderē, uzsilda, pieliek krējumu, un gatavs!
    Šo zupu es taisu ar firmas Arla samērā jaunu produktu - skābētu saldo krējumu (zviedriski syrad grädde). Pieļauju, ka varētu izmantot arī parasto krējumu; ar saldo krējumu, manuprāt, sanāks par saldu, jo paši zirnīši jau ir saldi. Oriģinālrecepte (zviedriski) šeit.
Sastāvdaļas:
1 sīpols
1 daiviņa ķiploka
1 ēd.kar. sviesta (= 15 gr)
5 dl dārzeņu buljona (1dl = 100ml), es ņemu 0,5 l ūdens un buljona kubiciņu, dārzeņu vai vistas
300 gr saldētu zaļo zirnīšu
3 dl Arlas skābēta saldā krējuma
1 šķipsna sāls
1 šķipsna piparu

Darba secība:
Nomizo un sīki sagriež sīpolu un ķiploku. Katlā izkausē sviestu un liek sīpolu un ķipoku drusciņ pasutināties, tā, lai paliek mīksti, bet nesāk brūnēt.

Pielej klāt karstu ūdeni un pieliek buljona kubiciņu, vāra minūtes 10.

Noņem katlu no uguns, pieber zaļos zirnīšus un sablenderē. Liek atpakaļ uz uguns, pieliek 2 dl krējuma, un uzsilda. Pēc garšas pieliek sāli un piparus. Tikmēr saputo atlikušo decilitru saldā krējuma, lai būtu zupas dekorēšanai. Gatavs!

Piezīmes:
Ir divi šī skābētā saldā krējuma veidi - viens ar 15% tauku saturu, un otrs ar 30% tauku saturu. Es šo zupu esmu vairākas reizes taisījusi ar abiem, un abi varianti sanāk ļoti labi. Vienīgais, to liesāko saldo krējumu īsti nevar uzputot.

Par šo ierakstu nav saņemta atlīdzība - rakstu par produktu, kas man patīk.

Paldies, ka ieskatījies Pieliekamajā!

No comments:

Post a Comment